TEATR MŁODZIEŻOWY GMINY KOSAKOWO – PREMIERA „BESTII Z BEKI”

Rok 1695.  Rzeczpospolita Obojga Narodów czasy największej świetności ma już za sobą. Niemniej jednak państwo dzięki niedawnej wiktorii wiedeńskiej Jana III Sobieskiego na krótko odzyskało spokój. Ale nie w północnym regionie kraju: w niewielkiej miejscowości grasuje tajemnicza bestia, odpowiedzialna za śmierć kilkudziesięciu ofiar. Niektórzy uważają, że to wyrośnięty wilk, inni są przekonani, że to apokaliptyczna zapowiedź końca świata. Jak jest naprawdę? Król Jan III Sobieski wysyła do Riffe dwóch zaufanych ludzi, by rozprawili się z bestią: przyrodnika – myśliwego i hindusa słynącego z umiejętności oswajania dzikich zwierząt. Czy im się powiedzie – będzie można się przekonać w piątek 25 kwietnia 2014 r. o godz. 19:00 w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie na najnowszej premierze Teatru Młodzieżowego Gminy Kosakowo.

Bestia z Beki to barwne, dramatyczne widowisko pełne nawiązań literackich i filozoficznych, łączące elementy grozy z komizmem, kaszubskie legendy i lokalne podania z aluzjami do współczesnego kina.

Kliknij, aby powiększyć: