Otwarcie Gimnazjum w Kosakowie

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z uroczystości otwarcia Gimnazjum  w Kosakowie:
 
 
Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami obrazującymi proces powstania inwestycji w Gminie Kosakowo- Gimnazjum z zapleczem sportowym:
 
W poniedziałek 1 września br., odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie nowo wybudowanego obiektu dydaktycznego w naszej gminie – Gimnazjum w Kosakowie. Ponad dwustu gimnazjalistów rozpoczęło naukę w imponującym, nowoczesnym, spełniającym wysokie standardy kompleksie dydaktyczno- sportowym. W otwarciu części dydaktycznej oprócz uczniów i ich rodziców, przedstawicieli samorządu gminy, duchowieństwa, dyrektorów gminnych szkół towarzyszyli nam przedstawiciel Kuratorium Oświaty, dyrektor Wydział Rozwoju Edukacji p. Beta Wolak, przewodnicząca NSZZ Solidarność Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania w Gdyni p. Zdzisława Hacia, Burmistrz Miasta Reda Krzysztof Krzemiński i wice przewodniczący Rady Miasta Gdyni Jerzy Miotke.
Symbolicznego otwarcia przecinając wstęgę dokonali:  dyrektor Wydział Rozwoju Edukacji p. Beta Wolak, przedstawiciel Rady Rodziców p. Katarzyna Trepczyk, dyrektor PUK PEKO p. Zdzisław Jaroni, przedstawiciel wykonawcy Hartuna Sp. Z.o.o. kierownik projektu p. Marcin Pacek, dyrektor szkoły p. Adam Pop oraz Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik. Padło wiele słów uznania dla pomysłu i wykonania tej największej do tej pory własnej Inwestycji zrealizowanej w gminie Kosakowo. W swoim przemówieniu wójt gminy powiedział:
„Do zadań szkoły należy kształcenie i wychowanie. Wszyscy jesteśmy świadomi jak wielkie znaczenie dla człowieka, dla jego rozwoju ma okres nauki szkolnej. Przed laty Jan Zamoyski mówił „Rzeczpospolite zawsze takie będą, jakie ich młodzieży chowanie”. Jego słowa są aktualne do dziś. Od zawsze moim oczkiem w głowie były dzieci i młodzież. Jestem dziś bardzo dumny, że choć doprowadzenie do powstania tego obiektu nie  było łatwe i nie wszyscy podzielali moją troskę o warunki nauki naszych młodych mieszkańców, to dziś – również dzięki zgodzie obecnej Rady Gminy –  gimnazjaliści mogą rozpocząć naukę w obiekcie na miarę XXI wieku.
Kilkanaście miesięcy od wbicia pierwszej łopaty powstał nowoczesny kompleks dydaktyczno – sportowy, który tworzy : Budynek gimnazjum – 17 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne, Biblioteka wraz z czytelnią, stołówka dla 150 uczniów oraz świetlica, liczne gabinety specjalistów m.in. pedagoga szkolnego. W przyszłym roku gotowe będą sala gimnastyczna, boisko do piłki ręcznej, koszykowej, siatkowej, tenisa ziemnego, badmintona. Powstanie pływalnia wraz z kompleksowym wyposażeniem sanitarnym. 
Kierując słowa do Was drodzy uczniowie – rozpoczniecie dziś naukę w nowej i pięknej szkole. Musicie się starać, aby taką pozostała. Bądźcie dumni, że marzenia wielu rówieśników o takiej szkole, w waszym przypadku stały się rzeczywistością. Waszym zadaniem będą starania o to, aby stawać się chlubą wszystkich. Musicie zapisywać ambitne karty historii nowej szkoły. Nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła daje Wam szansę pełnego rozwoju i dobrego przygotowana do życia we współczesnym świecie. A Wasi mądrzy nauczyciele i wychowawcy poprowadzą Was do sukcesu.
Zakończyliśmy pierwszy etap pracy, ale  do zrobienia jest jeszcze wiele. Oddajemy dzisiaj część dydaktyczną budynku, a pozostało wykończenie sali gimnastycznej i infrastruktury sportowej. Chcemy, aby sala gimnastyczna i obiekty sportowe służyły nie tylko uczniom gimnazjum, ale również całemu środowisku. Rozwój fizyczny człowieka, jest tak samo ważny ja intelektualny, jak mówi przysłowie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zakończenie tych wszystkich prac będzie naszą radością i wspólnym zwycięstwem.
Apeluje do wszystkich ludzi, którym dobro dziecka leży na sercu byśmy wyzbyli się permanentnej krytyki, przecież tak wiele dobrego dzieję się wokół nas    -tak dużo zrobiliśmy i wciąż robimy więcej- podejmijmy wyzwanie, niech świat będzie na tak!
Tego życzę Wam młodzi uczniowie i nam wszystkim. Nie byłoby tej szkoły i dzisiejszej uroczystości, gdyby nie ogromne zaangażowanie wielu ludzi, wykonawców, osób nadzorujących budowę- z tego miejsca chciałbym im za to serdecznie podziękować.”

Część artystyczną spotkania przygotowali uczniowie, którzy skeczami rozbawili publiczność,próbkę talentu zaprezentował Młodzieżowy Chór Gminy Kosakowo, grupa MS CREW. Wójt Gminy wraz z Dyrektorem wręczyli uczniom etui na legitymacje szkolne.

Podczas otwarcia gimnazjum można było zwiedzić obiekt jak również zapoznać się z całym procesem powstawania Inwestycji w wystawie zdjęć autorstwa Pawła Narlocha przygotowanej przez Ewę Narloch –Kerszka.
Już dziś zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY GIMNAZJUM dnia 12 października (niedziela) w godzinach 14.00- 17.00 , gdzie każdy z mieszkańców naszej gminy będzie miął okazję zwiedzić nowo wybudowany obiekt.

Źródło: Urząd Gminy Kosakowo