Radio Gdańsk w wakacje jeszcze bliżej Pomorza i swoich słuchaczy

Radio Gdańsk w wakacje jeszcze bliżej Pomorza i swoich słuchaczy. Dziennikarze ruszają w teren. Będą oglądać, podziwiać i smakować Pomorze, wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Na początek już w piątek 1 lipca w podróż po gminie Kosakowo zabiorą nas Magdalena Świerczyńska- Dolot i Włodzimierz Machnikowski

„Przygotowaliśmy całą masę atrakcji. Będziemy przemierzać szlaki przyrodnicze gminy – a jest ich sporo wystarczy wspomnieć Rezerwat Czapli Siwej czy Mechlińskie Łąki. Będzie też trochę historii – powiemy o Bernardzie Chrzanowskim i o pieszym szlaku turystycznym jego imienia. Chrzanowski był jednym z pomysłodawców zaślubin Polski z morzem,  pierwszym polskim fotografem, który opublikował zdjęcia Gdyni a także miłośnikiem Kaszub. Nasze studio odwiedzą też – Marcin Gienieczko – podróżnik, który przepłynął Amazonkę łodzią wiosłową i tym samym ustanowił Rekord Guinessa, a także Adam Mazurek – pomysłodawca zoo farmy w Dębogórzu-Wybudowaniu. Opowie nam o na przykład o tym skąd wzięły się na farmie bardzo oryginalne owce św. Jakuba. Czekamy na Państwa w piątek 1 lipca od 9:00 do 14:00 w Mechelinkach, koło tawerny przy ulicy Nadmorskiej”