Dzieci z naszej gminy wystąpiły na koncercie w Sopocie

12 stycznia z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chór dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mostach wystąpił na wyjątkowym koncercie w Sopocie. Na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże odbył się koncert „Śpiewający aktorzy”, w którym przede wszystkim zaprezentowali się artyści zawodowych scen teatralnych z Trójmiasta. Wystąpili aktorzy: Teatru Muzycznego, Teatru Wybrzeże, Teatru Miniatura, Opery Bałtyckiej, artyści Sopockiego Teatru Tańca, chór kobiet Chórraa i dziewiętnaścioro dzieci z naszej szkoły. W związku z tym, że motywem przewodnim tegorocznego koncertu była muzyka filmowa, chór zaśpiewał dwa utwory z popularnych niegdyś filmów: „Stawiam na Tolka Banana” i „Wojna domowa”. Znakomicie przygotowane przez panią Dorotę Hrycz, zaśpiewały brawurowo, zdobywając aplauz i uznanie wśród publiczności Teatru Wybrzeże.
Dodatkowo dwie uczennice SP w Mostach, Magdalena Mikulska i Sara Muża, wystąpiły jako solistki z chórem kobiet, śpiewając piosenkę „Miejcie nadzieję” do słów Adama Asnyka. To było niezwykle wzruszające przeżycie, móc oglądać dziewczynki, które towarzyszyły dorosłym kobietom, wykonującym przepiękny utwór o odwadze i nadziei.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galeriach i zapisu wideo z koncertu „Śpiewający aktorzy”.